Pewność Siebie Na Rozmowie Kwalifikacyjnej

awans

Okiem doradcy zawodowego:

Jak pokazać pewność siebie ?

Kiedy z kimś rozmawiasz, chcesz go przekonać do swoich racji, Pewność Siebie to kluczowa sprawa.

Pewność Siebie to taki stan, kiedy czujesz, że sobie poradzisz w każdej sytuacji, bez względu na to, jak by nie była. Po prostu wierzysz w siebie, swoje możliwości. Wiesz, ile jesteś wart, cenisz siebie i niełatwo zrujnować Twoje dobrego samopoczucie.

A dobre samopoczucie i Spokojna Pewność Siebie, taka wynikająca z najgłębszego przekonania, że wiele możesz zdziałać, jest wiele warta.

Dość dobrze widać, że osoby, które są Pewne Siebie, wygrywają na Rozmowie Kwalifikacyjnej.

Wcześniej rekruterzy mają Twoje cv i list motywacyjny, gdzie przedstawiasz siebie jako idealną osobę na to stanowisko, więc dziwne by było, gdyby Twój wizerunek w realu nie był spójny z tym, co napisałeś/aś. Ważne jest, by zachowywać się tak, jak osoba, za którą chcesz uchodzić i która doskonale pasuje do czekającego na nią miejsca i obowiązków.

Jak się zachowuje osoba Pewna Siebie?

  • Mówi głośno i wyraźnie, patrząc  rozmówcy w oczy
  • Używa słów siły, a nie słabości
  • Mówi o konkretach, nie stosuje ogólników
  • Nie boi się mieć i wypowiadać swojego zdania
  • Zadaje pytania
  • Siedzi prosto, nie bojąc się oceny innych

Są 2 sposoby na zostanie osobą Pewną Siebie.

Pierwszy sposób jest naturalny, ale jego wadą jest to, że trwa dość długo – wraz z wiekiem i nabywaniem doświadczenia dochodzisz do wniosku, że jesteś OK, wiesz co robisz, co mówisz i nikt Ci nie podskoczy :-)

Drugi sposób to naśladowanie zachowania osób Pewnych Siebie: wymaga nieco zdolności aktorskich i pilnowania się przez pewien czas, dopóki nowe zachowania nie wejdą nam w krew. Miny osób, które znały Cię jako zupełnie inną osobę – bezcenne :-)

A tak naprawdę… już po 10 rozmowie kwalifikacyjnej cały stres znika. I dobrze! Zauważyłam, że im bardziej osoba na rozmowie „jest sobą”, na luzie i nie stara się być lepsza, niż jest (bo takie zachowanie wynika właśnie z braku Pewności Siebie), tym szybciej dochodzi do porozumienia w kwestii podjęcia pracy.

Chodź na rozmowy, ćwicz Pewność Siebie
i zobaczysz, będzie coraz lepiej!

Anna Sawczuk – Doradca Zawodowy / Kariery Warszawa

awans

Autoprezentacja na rozmowie


Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener komunikacji. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Doradca Zawodowy Warszawa Skype / online - doradztwo zawodowe, Jak Awansować?, Nowa praca: Jak się dobrze zaprezentowac na rozmowie kwalifikacyjnej?, Rozwój Zawodowy I Osobisty, Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej, W czym jesteś dobry? i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s