Co możesz zrobić, jeśli jesteś niezadowolony ze swojej pracy?

Porady doradcy zawodowego:

niezadowolony-z-pracy-pomoc-doradca-zawodowy-kariery-coach-warszawaPodobno większość z nas jest w jakimś stopniu z pracy niezadowolona, ale tylko mała część coś z tym niezadowoleniem robi. A reszta może lubi cierpieć, kto wie? W każdym razie reszta tylko myśli, jaka jest nieszczęśliwa, ale za myśleniem nie idzie działanie.

Co możesz zrobić, jeśli jesteś z pracy niezadowolony?

Przeanalizować sytuację, zebrać potrzebne  informacje i podjąć działanie.

Możesz to zrobić:

 1. SAMODZIELNIE:

Możesz się sam zastanowić;

 • dlaczego jesteś niezadowolony z pracy,
 • jak byś chciał, żeby było,
 • jakie są w ogóle możliwości, żeby te sytuacje zmienić.

Jest duże prawdopodobieństwo, że jeśli się porządnie zabierzesz za zmianę frustrującej Cię sytuacji, to coś wymyślisz, potem zaczniesz działać i potem już będziesz zadowolony :-).

2. RODZINNIE:

Część nas szuka pomocy rodziny, znajomych. Jest to o tyle dobra sytuacja, że „co dwie głowy, to nie jedna”  i jeśli te osoby reprezentują różne poglądy i mają znajomość lub doświadczenie płynące z różnych branż to mogą ci podsunąć takie rozwiązania, których nie brałeś pod uwagę

3. FACHOWO:

Jeszcze inną możliwością jest skorzystanie a porady fachowca, który ma tę przewagę, że

 • przyjrzy ci się na chłodno, i ponieważ jesteś dla niego osobą nową, bardzo często zauważy szczegóły, które umykają znajomym i rodzinie. Oni Cię dobrze znają (tzn. tak im się zdaje) i uważają że wiedzą, co powinieneś zrobić i do czego się nadajesz.

Porady doradcy zawodowego:

 • Doradca zauważa takie możliwości, na które do tej pory nie zwróciłeś uwagi
 • Doradca zna rynek pracy. Wie, co na rynku pracy się dzieje, jacy fachowcy są potrzebni i jacy potrzebni będą. Wie, które z twoich umiejętności wykorzystywanych w obecnej pracy możesz przetransferować do zupełnie innej branży i gdzie one się sprawdzą.
 • Doradca wie też, jak pokazać na CV że robiłeś coś, co może się im przydać – a to nie zawsze jest łatwe, pokazać to tak, by było widoczne na pierwszy rzut oka
 • Doradca bardzo często zauważa powody, dla których jest niedobrze w twojej pracy jeśli w pracy jest wszystko ok oprócz stosunków z kolegami, możesz dużo zrobić zmieniając swoje zachowanie. doradca pokaże ci, jak zachowanie zmienić, będzie cie tez pilnować, byś nie wracał do starych nawyków zachowań
 • Zobaczysz, ze stosując się do rad fachowca zaczniesz wygrywać  swoim miejscu pracy zaczniesz zupełnie inaczej rozstrzygać pewne kwestie a ludzie zaczną cie inaczej traktować.
 • Być może okaże się, ze wcale nie musisz zmieniać pracy, ale stanowisko czy dział.

Wszystko zależy od ciebie – rozwiąż swój problem albo samemu, albo z rodziną, albo z doradcą zawodowym. Od ciebie zależy co zrobisz, tylko nie siedź w miejscu i nie myśl, nie zastanawiaj się, wszystko zależy od działania. Jeśli od dawna kręcisz się w kółko, warto podjąć decyzję o zmianie.

Ja oczywiście zapraszam do siebie :-)

doradca zawodowy doradca kariery warszawa

 

 

 

Anna Sawczuk – Doradca Zawodowy / Kariery Warszawa

awans

 

Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener komunikacji. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii dolnośląskie: Wrocław, Doradca Zawodowy Warszawa Skype / online - doradztwo zawodowe, kujawsko-pomorskie: Bydgoszcz, Toruń, lubelskie: Lublin, Biała Podlaska, lubuskie: Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, mazowieckie: Warszawa, Ciechanów, Radom, Mława, Sochaczew, Łowicz, małopolskie: Kraków, opolskie: Opole, podkarpackie: Rzeszów, podlaskie: Białystok, Pomoc w szukaniu pracy, pomorskie: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Problemy w pracy, Prywatny Gabinet Doradcy Zawodowego, warmińsko-mazurskie: Olsztyn, wielkopolskie: Poznań, zachodniopomorskie: Szczecin, łódzkie: Łódź, Kutno, Skierniewice, śląskie: Katowice, Rybnik, świętokrzyskie: Kielce, Końskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s