Nie mam w życiu celu…

Pytania do doradcy  zawodowego:

Nie wiem, co mam w życiu robić, czym się zająć… Jak wykorzystać to, co już umiem i wiem? Marta

brak-celu-w-zyciu-doradca-zawodowy-kariery-coach-warszawaPamiętaj, że jestem głównie od celów zawodowych – chociaż w ustalaniu  życiowych tez potrafię pomóc.

Jeśli mówisz o sobie, to prawdopodobnie jesteś jeszcze bardzo młodą osobą, która do tej pory szła wyznaczoną przez rodziców i szkołę drogą i nie zastanawiała się, czy to, czego każą się uczyć i co robić ma dla Ciebie sens.

Istnieje też druga możliwość: Twoje życiowe doświadczenia przywiodły Cię tu, gdzie jesteś teraz. Nie czujesz się w swojej sytuacji dobrze, ale nie wiesz, co zrobić by z niej wyjść.

Doradca zawodowy, coach czy psycholog albo duchowny jest właśnie od takich spraw: znalezienia sensu w życiu,

W każdym z tych przypadków jest jeden wspólny mianownik: do tej pory nie wiesz, po co żyjesz, co Cię kręci i jak swoje zainteresowania, marzenia przekuć w rzeczywistość.

To nie jest tak, że nic w tej sprawie nie robiłaś: zajmowałaś się poszukiwaniami celu w życiu i rozwojem osobistym, ale utknęłaś w martwym punkcie.

Czy zadałeś sobie pytanie, ale takie dogłębne, czego w życiu chcesz?

Co Ci jest potrzebnym, by powiedzieć: jestem szczęśliwa?

Odpowiedzi jest tak wiele, ile jest osób na Ziemi. I każdy z nas musi znaleźć na to odpowiedź, w przeciwnym razie męczy się całe życie chcąc się utrzymać, wychować dzieci i pracując w mniej lub bardziej dobranym do siebie zawodzie. Życie mija a my robimy się coraz bardziej sfrustrowani, bo wg nas nie robimy nic ważnego, rozwijającego, wielkiego (niepotrzebne skreślić lub dopisać)…

I tego wszystko się zaczyna – czego w życiu chcesz doświadczyć?

Szukanie swojego miejsca w życiu nie polega na myśleniu o tym problemiepolega na doświadczaniu różnych sytuacji i decydowaniu, czy chcesz je przeżywać częściej, czy nie. Ostrzegam, że nie zawsze będą one przyjemne – ale właśnie tak powinno być  jeśli chcesz mieć poczucie spełnienia – zawodowego czy życiowego.

Nie wierz na ślepo książkom, psychologom, nauczycielom, a nawet rodzicom. Oni są (tylko / aż) źródłem inspiracji. Sprawdź sama, jakie działania dają Ci satysfakcję, a jakie nie.

Warto zacząć się zachowywać inaczej, niż do tej pory:

  • przestań myśleć za dużo, tylko po prostu zrób to, na co Cię stać. Nie przejmuj się, że nie jesteś najlepsza. Działanie sprawi, że będziesz coraz lepsza w tym, co robisz i jest lepsze niż niezrobienie niczego.

Nie oczekuj per­fek­cji, oczekuj postępu / Konfucjusz/

  • wyjść z domu, do realnych ludzi (chyba się nie boisz?)
  • znajdź grupę, która Cię zaakceptuje – nikt nie jest doskonały, wiec nie uprzedzaj się i nie przypisuj nikomu z góry złych intencji. Wręcz przeciwnie, szukaj w ludziach zalet, za które możesz ich pochwalić
  • próbuj w życiu różnych: potraw, sposobów zachowania, dróg do szkoły, zajęć pozalekcyjnych, sportów, rodzajów prac, spotkań z ciekawymi osobami
  • generalnie: WŁĄCZ CIEKAWOŚĆ!
  • pomagaj innym, ale nie na ich prośbę, tylko starając się przewidzieć, jakie są ich potrzeby.
  • rób to, co lubisz robić i zastanawiaj się, jak można na tym zarobić pieniądze. Pozukaj w tej sprawie pomocy u osób, które już odniosły podobny sukces
  • podglądaj zachowania innych w kwestiach stylu życia i  zgaduj, co danej grupie będzie w przyszłości potrzebne
  • przewiduj, jak zmieni się rynek – lub samemu go kreuj

Czym jest Twój cel?

doradca-zawodowy-warszawa-online-jak-znalezc-cel-w-zyciu-pomoc

Stare przysłowie pszczół mówi: Jesteś odpowiedzialna za swoje życie i jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz.

No to nie zaśpij okazji!

 

wlasna firma biznes pomysl szkolenie

Anna Sawczuk – Doradca Zawodowy / Kariery Warszawa

awans

 

Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener komunikacji. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Co mogę robić w życiu?, dolnośląskie: Wrocław, Doradca Zawodowy Warszawa Skype / online - doradztwo zawodowe, Doradztwo zawodowe online / Skype / Warszawa, Jak poznac swoje predyspozycje?, Jak zaplanować swoją karierę?, kujawsko-pomorskie: Bydgoszcz, Toruń, lubelskie: Lublin, Biała Podlaska, lubuskie: Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, mazowieckie: Warszawa, Ciechanów, Radom, Mława, Sochaczew, Łowicz, małopolskie: Kraków, opolskie: Opole, podkarpackie: Rzeszów, podlaskie: Białystok, pomorskie: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Problemy w pracy, Prywatny Gabinet Doradcy Zawodowego, Przepis na udane życie zawodowe, Rozwój Zawodowy I Osobisty, Szkolenia w Warszawie, W czym jesteś dobry?, warmińsko-mazurskie: Olsztyn, Wielka Brytania, wielkopolskie: Poznań, zachodniopomorskie: Szczecin, Zmiana kariery, łódzkie: Łódź, Kutno, Skierniewice, śląskie: Katowice, Rybnik, świętokrzyskie: Kielce, Końskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s