Dlaczego nie dostaję zaproszeń na rozmowę kwalifikacyjną?

Pytania do doradcy zawodowego:

brak zaproszeń na rozmowe kwalifkacyjna dlaczego doradca zawodowy warszawa onlineOd kilku miesięcy wysyłam swoją aplikacje i nie dostaje odpowiedzi. Bardzo zastanawia mnie dlaczego tak się dzieje? Czy może mi Pani jakoś pomóc? Mateusz

Doradca zawodowy odpowiada:

Nie ma niestety jednej uniwersalnej odpowiedzi – to może być kwestia:

Stawiam na:

  1. Nie do końca dobrego  CV

Jakie CV wysyłasz? Jeśli sztampowe, niczym się nie wyróżniające, trudno je zauważyć i zawiesić na nim oko.

Jeśli po pobieżnym przeczytaniu rekruter ma wątpliwości, czy spełniasz wszystkie wymagania na dane stanowisko – to koniecznie napisz CV na nowo, pod dane stanowisko.

Dużą rolę pełni grafika, zdjęcie, adres mailowy – o tym, z czego śmieją się rekruterzy podczas czytania CV  poczytasz tutaj.

2. Miejsca, gdzie szukasz pracy

Wiem, że najłatwiej skorzystać z pracuj.pl, ale wierz mi, wiele osób wpadło na ten pomysł i są Twoją konkurencją w walce o co lepsze kąski. Możesz konkurować nawet z setką albo i większą ilością osób. Rekruter ma wykonac zadanie – zatrudnic najlepsza osobę na dane stanowisko, a nie przejrzeć wszystkie CV…

W dobie Internetu zupełnie niedoceniane sa bardzij tradycyjne metody szukania pracy, jak samodzielne wysyłanie CV, kontakt z kadrami lub znajomym, który może o nas opowiedzieć w swoim miejscu pracy.

3. Opinii o Tobie w środowisku zawodowym

Wbrew pozorom świat jest mały i jesteś znany całkiem szerokiemu gronu osób z Twojej branży. Jeśli rekruter zaczerpnął o Tobie garść informacji od wspólnych znajomych i opinie nie były zbyt pochlebne, nie licz na zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną.

4. Nasycenia rynku pracy

Teraz

jakiego rodzaju pracy szukasz

i co jest o Tobie napisane w Internecie

9. Przyczyn od Ciebie niezależnych

Taka przyczyna, o której zwykle sie nie dowiesz, jest przerwana lub wstrzymana rekrutacja, urlop rekrutera lub osoby, która ma podjąć decyzję o Twoim zatrudnieniu czy zatkana / zastopowana  machina biurokratyczna.

 

 

Anna Sawczuk – Doradca Zawodowy / Kariery Warszawa

awans

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.