Rzuciłem studia…

Listy do doradcy zawodowego

doradca-zawodowy-coach-kariery-warszawa-wybor-studiow-warszawa-rzucilem-studia

Czy zajmujesz się pomocą w doborze kierunku studiów? Ponieważ aktualnie przerwałem studia na dotychczasowym kierunku i chciałbym znaleźć coś co na prawdę chciałbym robić w życiu.

Te dotychczasowe  studia nie interesowały mnie. Były całkiem bez sensu, nudne i wyczerpujące. I chociaż cała rodzina namawiała mnie, bym wytrwał, to po dziekance zostawiłem to wszystko i odetchnąłem. Tylko co teraz? Mam 22 lata. Kamil

Osób, kóre były namówione do studiowania przez rodzinę, jest dużo. I niezależnie od pobudek, jakie kierowały rodziną, zwykle nie jest to dobra decyzja (zdarzają się na szczeście wyjątki!)

Wiele osób źle wybrało, ale czy to powód, by od razu rzucać studia? I co potem? Zaczynać na nowo? Iść do pracy i ewentualną naukę zostawic na później?

Dylematów jest wiele, i dlatego z Kamilem przeszłam przez mój standardowy zestaw pytań. Poznałam dzięki temu jego marzenia, plany, a także mocne i słabe strony. Dowiedziałam się, z czego jest dumny i za co go doceniają inni.

Nastepnym krokiem była moja opowieść o realiach polskiego rynku pracy (bo Kamil nie ma zamiaru stąd wyjeżdżać) i do jakiej pracy studia są konieczne, a do jakiej niekoniecznie.

W miedzyczasie odkrywałam powoli mocne strony Kamila. Po godzinie zrobiliśmy jeszcze test predyspozycji zawodowych, kóry potwierdził moje spostrzeżenia. I zabraliśmy się za studiowanie długiej listy zawodów, które może wykonywać lekko i z uśmiechem na ustach osoba o takich predyspozycjach, jakie ma własnie Kamil.

Po 2 godzinach było po wszystkim. Scieżka kariery nakreślona, co studiować Kamil też już wiedział :-) Na dokładkę dostał poteżną pracę domową, żeby się szybciej rozwijał w wyznaczonym kierunku.

A ja dostałam taką opinię – zamieszczam dla potomnych:

Nie spodziewałem się takiej realistycznej, konkretnej i rzeczowej porady. Myślałem raczej, że trafię na kupę papierowych testów, które juz znałem z internetu i że będzie znowu bez konkretów, a tu taka niespodzianka. Robisz naprawdę dużo dobrej roboty i oby tak dalej!

Jeśli i Ty masz podobne problemy, zapraszam na konsultacje.

Pozdrawiam Cię serdecznie –

Anna Sawczuk – Doradca Zawodowy / Kariery Warszawa

wlasna firma biznes pomysl szkolenieWczesniej też o tym pisałam:  Rzuciłem studia i co dalej?

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.