Zmieniaj pracę… dla własnego zdrowia (głównie psychicznego)

Doradca zawodowy radzi: zmiana pracy Ci służy!

Lata temu – był chyba rok 2005 – robiliśmy outplacement dla załogi Hotelu Europejskiego w Warszawie.

zmienic pracę

Pracę te wspominam jako jedna z najbardziej satysfakcjonujących w moim życiu doradcy zawodowego, a to dzięki osobom, które przychodziły do mnie na konsultacje. To była prawdziwa śmietanka pracownicza :-). Zarząd hotelu, specjaliści  i pracownicy (kelnerzy, kucharze, recepcjonistki, malarze itd.)- wszyscy z najwyższej półki.

Szkoda było patrzeć, jak taki kwiat pracowniczy się marnuje (hotel został rozwiązany, część osób przeszła na wcześniejszą emeryturę, część szybko znalazła nową pracę). Jeszcze bardziej było mi szkoda, że w większości tak świetne osoby nie znały procesu szukania pracy.

Pracownicy byli wyspecjalizowani w swoich czynnościach, ale nie umieli się poruszać po rynku pracy i wielu tego żałowało.

Pracowali w hotelu nawet po 20 i 25 lat, często była to ich pierwsza i jedyna praca. Zaczynali pracę przed zmianami ustrojowymi i aż do tego czasu umiejętności autoprezentacji i autopromocji nie były im potrzebne – a w PRL-u nawet były źle widziane.

W myśl powiedzenia:

Jeśli nie będziesz sam kształtował swojej przyszłości,
zrobi to za ciebie ktoś inny.
(Peter Drucker)

ich przyszłością zawodową zajął się rynek pracy. Nagle okazało się, że nie wystarczy być dobrym – trzeba, by inni o tym wiedzieli.

Dlatego, choćby Twoja praca była najwspanialsza na świecie (tego Ci życzę!) nie zaniedbuj kontaktów  z rynkiem pracy. Miej uaktualnione CV,  porozmawiaj o swoich możliwościach na rynku pracy z doradcą zawodowym, udzielaj się na konferencjach branżowych, znaj osoby odpowiedzialne za rekrutacje.

Zadbaj o uniezależnienie się od jednego pracodawcy i jednego źródła dochodu.

Takie postępowanie w dzisiejszych czasach wyjdzie Ci na zdrowie, bo przestaniesz się stresować i myśleć, co zrobisz, gdy stracisz pracę. A to może się stać… w każdej chwili..

Anna Sawczuk – Doradca Zawodowy / Kariery Warszawa

Masz pytanie? Pytaj!

awans

 

Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener komunikacji. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Doradca Zawodowy Warszawa Skype / online - doradztwo zawodowe, gdzie szukać pracy, Jak dbać o Wizerunek Zawodowy?, jak znaleźć pracę, Jaki zawód wybrać?, Pomoc w szukaniu pracy, Pomoc w znalezieniu pracy, Prywatny Gabinet Doradcy Zawodowego, Rozwój Zawodowy I Osobisty, Skuteczne Szukanie Pracy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Zmieniaj pracę… dla własnego zdrowia (głównie psychicznego)

  1. Dokładnie kontakt z rynkiem i świadomość własnej oceny i chęci do zrobienia czegoś dodatkowego pozwala nam poczuć, że tak naprawdę wiele zależy od nas. Dzięki temu poznajemy własne możliwości i mamy większy większy luz:) Jeśli mówimy o np. stosunkach z szefem…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s