Najfajniejsza porada, jakiej udzieliłam w ciagu 14 lat doradztwa

Pomoc doradcy zawodowego w ustaleniu następnych kroków w karierze

pomoc-doradcy-zawodowego-kariery-prywatnie-gabinetDzień jak co dzień, ale czasem zdarzają się odstępstwa od normy…

No bo co jest normą w mojej pracy?

Pracuję z osobami dorosłymi, pracującymi, które też mają problemy w pracy. Nie są bezrobotne, co najwyżej na urlopach (także macierzyńskich), pieniądze mają, wszystko niby powinno grać.

Ale nie do końca, jak widać!.

Po typowych problemach z brakiem awansów, frustrującą pracą, złośliwym szefem, złą atmosfera w pracy, szukaniem innej pracy czy zmianą ścieżki kariery pojawiło się coś nowego :-)

Zapowiadało się jak zwykle – młoda kobieta z imponującym CV. Narzeka na złą atmosferę pracy w podległym  jej zespole. Krótko mówiąc, ludzie jej nie lubią i atmosfera jest nie za dobra. A ona nimi kieruje.

Co ma zrobić kobieta, kóra się źle czuje w swoim zespole w pracy?

Zwykle przyjrzeć się sobie i odkryć, dlaczego jest tak, a nie inaczej.

Zaczęłyśmy się przyglądać, ale nic nie znalazłyśmy. Problem tkwił w zespole, który odziedziczyła po poprzedniku i mimo usilnych prób ten zespół pozostał taki, jak był, czyli niemiły i narzekający.

Wyjście z tej sytuacji? Nowa praca, przeniesienie, zmiana działu?

Nic z tych rzeczy!

Porada doradcy zawodowego jest poradą osobistą – dbam o dobro pracownika, a nie o korporację, w której pracuje. Zapytałam więc, co o tej sytuacji sądzi partner, jakie są ich wspólne plany na przyszłość i po zebraniu informacji obie doszłyśmy do wniosku: to czas na powiększenie rodziny.

Aż się uśmiechnęła, gdy to zaproponowałam. Teraz pewnie pracują razem nad realizacją planu :-)

doradca zawodowy warszawa szkolenia

A możesz mi też w tym pomóc?

Mam pytanie…

 

awans

 

Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener komunikacji. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Doradca Zawodowy Warszawa Skype / online - doradztwo zawodowe, Jak Awansować?, Jak zaplanować swoją karierę?, Problemy w pracy, Prywatny Gabinet Doradcy Zawodowego, Rozwój Zawodowy I Osobisty, Stanowczość i Pewność Siebie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s