Praca: Jak zostać po okresie próbnym lub awansować?

Okiem doradcy zawodowego

Do pracy przyjmują Cię ze względu na posiadane umiejętności.
Zwalniają ze względu na prezentowaną postawę.

awansJedna rzecz to pokazać swoją przydatność dla firmy na etapie rozmowy kwalifikacyjnej, druga to wykorzystanie jej naprawdę w pracy. Do tego potrzebna jest współpraca z innymi osobami. To one (koledzy, przełożeni, podwładni) wydają opinię, czy chcą z Tobą współpracować dalej po okresie próbnym. Jaka więc postawa jest premiowana w pracy?

Mechanizmy przetrwania w pracy są niezmienne jak prawa dżungli. Na spotkaniu sprawdzisz, czy masz wyrobioną zdolność zjednywania sobie ludzi, czy musisz ją dopiero wyćwiczyć. A także czy umiesz być przydatna, działać w warunkach stresowych, rozwiązywać firmowe problemy.

Kto jest kim i co się dzieje, czyli rozeznanie sytuacji

Celem jest uświadomienie sobie, jak wygląda Twoje obecne środowisko pracy, co wykorzystałam, a czego nie umiałam wykorzystać? Jeśli nie masz pracy, pomyśl o poprzedniej, bo zwykle mechanicznie powtarzamy ten sam schemat zachowania w następnej pracy. Właśnie teraz masz czas, by zastąpić dobrymi nawykami to, co latami przeszkadzało Ci uzyskać wymarzone cele.

Za każdym razem jest inaczej, czyli nie wszędzie jest tak samo

Nasz wizerunek w pracy jest określany przez tak różne aspekty jak nazwa zajmowanego stanowiska, relacje z szefem czy opinia fachowca.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak jesteśmy w pracy postrzegani. Nie zastanawiamy się, czy komuś przychodzi do głowy, że chcielibyśmy zostać po okresie próbnym lub awansować. To, jakie sprawiamy wrażenie zależy tylko i wyłącznie od nas!

Znając podstawowe zasady budowania swojej pozycji i kierunek, w którym zmierzamy (bez celu ani rusz!) masz szanse kierować swoją karierą.

Jak im powiedzieć, że się nadajesz?

Umiejętność zaznaczania swojej obecności i zaistnienia w życiu firmy to klucz do kariery. Większość pracowników jest nieznana osobom z kierownictwa. Pracowników jest wielu, a szefom brak czasu na ich poznawanie. Przy awansach na myśl przychodzą im te osoby, które znają jako dobrych fachowców.

—————————————————————————–
Jak zaistnieć w firmie? Tego między innymi uczy
warsztat Magia Interesującej rozmowy

—————————————————————————–

Jak więc zwiększyć swoje szanse?

Do wyboru mamy działania na małą skalę (dać się poznać ludziom tylko z naszej firmy) lub na dużą (znają Cię ludzie z branży).

Ustalamy strategię i wprowadzamy w życie skonstruowany plan działania.
Skupienie się na tym, co przyniesie największą korzyść w najkrótszym czasie. Jedne rzeczy zajmą dużo czasu, inne mniej, ale ważne jest żeby pilnować harmonogramu.

1. Rzecz najważniejsza: …..
2. Od kiedy zacząć…
3. Kiedy skończyć…
4. Kto się ma o tym dowiedzieć?
5. Kto jeszcze?

Do zobaczenia na warsztatach i powodzenia w realizowaniu własnej ścieżki kariery.

Anna Sawczuk – Doradca Zawodowy / Kariery Warszawa

awans


Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener komunikacji. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Doradca Zawodowy Warszawa Skype / online - doradztwo zawodowe, Jak Awansować?, Jak zaplanować swoją karierę?, Nowa praca: Jak się dobrze zaprezentowac na rozmowie kwalifikacyjnej? i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s