Na czym polega rozmowa z doradcą zawodowym? (jak dostać dotacje z Urzędu Pracy)

doradca-zawodowy-test-przedsiebiorczosc-wlasna-firma-dotacjaDoradca zawodowy

jest pomocny w ocenie zdolności przedsiębiorczych.

Wiele osób, które starają się o dotacje na założenie działalności gospodarczej z UP, lekko się obawia spotkania z doradcą zawodowym.

Kto to jest ten doradca zawodowy i jaka jest jego rola w procesie przyznawania dotacji?

Urząd pracy traktuje dotacje na stworzenie działalności gospodarczej jak pieniadze wydane na stworzenie miejsca pracy dla bezrobotnego. Dlatego największe szanse na trzymanie dotacji mają osoby, które najlepiej rokują na powodzenie przedsięwzięcia i będą umiały utrzymać dzialalność gospodarczą dłużej niż przepisowy rok. Dlatego też doradca zawodowy / a raczej doradca ds przedsiębiorczości ocenia  (w rozmowie, zadając pytania, albo każąc wypełnić  Test Przedsiębiorczości) stopień przygotowania do prowadzenia przedsiębiorstwa, stopień motywacji i predyspozycji.

Ocena predyspozycji przedsiębiorczych odbywa się w rozmowie.

Przykładowe pytania:

 • Dlaczego wybrał Pan/i taki rodzaj działalności?
 • Jak Pan/i ocenia szanse swojego biznesplanu?
 • Co może się nie udać?
 • Od czego Pan/i zacznie?
 • Czy jeśli nie dostanie Pan dotacji, rozpocznie Pan mimo wszystko własną działalność?

Warto przygotować się:

 • z zakresu Twojego biznesplanu
 • pomysłu na taki, a nie inny profil działalności
 • poćwiczyć odpowiedzi na pytania testowe

I zachować humor, optymizm i entuzjazm :-)

Co jeszcze robi doradca zawodowy? Poczytaj Pomoc doradcy zawodowego i Doradzanie w pracy i karierze zawodowej

W czym doradzi doradca przedsiębiorczości?

Anna Sawczuk – Doradca Zawodowy / Kariery Warszawa

biznesplan

Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener biznesu. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com * http://annasawczuk.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Doradca Zawodowy Warszawa Skype / online - doradztwo zawodowe, Prywatny Gabinet Doradcy Zawodowego, Przedsiębiorczość: Jak zdobyć dotacje z Urzędu Pracy?. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Na czym polega rozmowa z doradcą zawodowym? (jak dostać dotacje z Urzędu Pracy)

 1. Magdalenka pisze:

  Ja już miałam rozmowę. U mnie był test zainteresowań i preferencji oraz rozmowa na temat przedsięwzięcia i wiedzy z tego jak się zakłada. Pytali tez o podatki. Dotację dostałam :-)

 2. Beata pisze:

  Mnie rozmowa czeka wkrótce. Bardzo się denerwuję, bo do projektu kwalifikuje się 38 osób, a na rozmowę dostało się 80 ze 170 osób składających wnioski. Więc przypadają dwie i ciut osoby na jedno miejsce w projekcie. Czy wie Pani może, jak mają się punkty zdobyte na etapie składania wniosku do rozmowy z doradcą? Jeśli mój wniosek pod względem punktów był na 48 miejscu, to mam jakiekolwiek szanse w rozmowie? Na 36 zdobyłam 27 (minimum było 18 pkt.), z czego 6 punktów było poza moim zasięgiem (przyznawane za bycie długotrwale bezrobotnym i zgodność wykształcenia z profilem DG). Zastanawiam się, na ile mam w ogóle szanse w takiej rozmowie, skoro tyle wniosków zdobyło tak wysoką liczbę punktów…

 3. Ania Sawczuk pisze:

  Pani Beato, niestety, nie wiem, jakie są procedury w danym UP – moze byc różnie. Ale zwykle bie tylko punkty się liczą, ale równiez motywacja i zaangazowanie, więc szansa chyba jest…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.