Jak my szukamy pracy i jak nas szukają?

Doradca zawodowy radzi:

Czy szukasz pracy tak, żeby znaleźć?

pracodawcy warszawa doradca zawodowyCzy tak, żeby Tobie było wygodnie?

Informacje o większości wolnych miejsc pracy nie pojawiają się nigdy w ogłoszeniach prasowych czy urzędach pracy. Pracodawcy, w przeciwieństwie do osób poszukujących pracy, szukają najczęściej przez system kontaktów osobistych i referencji. Poniższy rysunek przedstawia skuteczność poszczególnych metod szukania pracy.

szukam pracy pomoc doradcy zawodowegoZ doświadczenia wiem, że wiele osób siedzi w domu przeglądając oferty pracy dostępne w internecie. Tymczasem wiele ofert pracy nigdy się nie ukazuje – i stąd depresja potencjalnego pracownika, przekonanie, że „dobra praca t tylko po znajomości” i długi czas pozostawania bez zajęcia i bez regularnego dopływu gotówki.

Zobacz na rysunku, jak szukają kandydatów do pracy pracodawcy i stwórz możliwość znalezienia się w kręgu ich poszukiwań.

A możesz mi w tym pomóc?

Mam pytanie…

awans

 

Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener komunikacji. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Doradca Zawodowy Warszawa Skype / online - doradztwo zawodowe, gdzie szukać pracy, jak znaleźć pracę, Prywatny Gabinet Doradcy Zawodowego. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s