Jak ćwiczyć autoprezentację przed rozmową kwalifikacyjną?

Okiem doradcy zawodowego:

Czy w ogóle autoprezentację przed rozmowa rekrutacyjną da się ćwiczyć?

jek sie sprzedac na rozmowie kwalifikacyjnej

Proszę usiąść.

Znam osoby, które twierdząc „jakiegoś mnie, Panie Boże, stworzył… takiego mnie masz” idą na żywioł, ufając w swoją dobrą gwiazdę i wrodzony wdzięk.

I ten sposób jest niezły, jeśli chodzisz na wiele rozmów, wyciągasz z nich wnioski i z rozmowy na rozmowę się poprawiasz.

Niestety, w większości przypadków ta metoda nie daje oczekiwanych efektów, ponieważ zwykle jesteśmy dla siebie zbyt pobłażliwi  w ocenie albo zwyczajnie zbyt leniwi, żeby odejść od „wrodzonego” schematu zachowań. A warto – bo poza Twoją strefą komfortu  czai się zachowanie nowego, lepszego człowieka.

Autoprezentacja pokazuje Twoje umiejętności komunikacyjne- a właśnie od nich zależy Twój sukces w pracy.

Dobrze jest więc poćwiczyć. Można samemu, można z inną, życzliwą Ci osobą.

Posłuchaj, jak to zrobić (krótki wywiad dla Programu VI Polskiego Radia):

Prawdopodobnie to, o czym mówię, jest dla Ciebie normalnością i Ty o tym od dawna wiesz, ale uwierz mi, co innego wiedzieć, a co innego umieć. Teoria na temat udanej autoprezentacji może jest dla Ciebie oczywista, ale wykonanie może być już nie tak oczywiste.

A możesz mi też w tym pomóc?

Mam pytanie…

Anna Sawczuk – Doradca Zawodowy / Kariery Warszawa

awans

Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener komunikacji. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Doradca Zawodowy Warszawa Skype / online - doradztwo zawodowe, Jak Awansować?, Jak dbać o Wizerunek Zawodowy?, Nowa praca: Jak się dobrze zaprezentowac na rozmowie kwalifikacyjnej?, Prywatny Gabinet Doradcy Zawodowego, Rozmowa Kwalifikacyjna, Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s