Czy jest praca dla informatyków?

Okiem doradcy zawodowego:

Często mi jest zadawane pytanie,

czy warto zgłębić informatykę, skoro jest już tylu informatyków?

praca dla informatykaTu mała dygresja, za która informatycy wszelkiej maści mnie znienawidzą: ludzie spoza branży informatycznej generalnie nie rozróżniają programistów, grafików, speców do hardware i software. Dla nich każdy, kto zna się nieco lepiej na obsłudze komputera od przeciętnego człowieka, jest informatykiem. I nieważne, że akurat ta branża rozwija się w szybkim tempie i pojawiają się coraz to nowe specjalizacje i już jest niemożliwe, żeby informatyk znał się na wszystkim – w opinii powszechnej: pracujesz z komputerem – jesteś informatykiem.

Więc jak możesz znajomemu nie umieć pomóc w jego problemach z komputerem, który się zawiesza?!

Informatyków jest do licha i trochę, ale jak na razie będzie ich trzeba więcej i więcej.

Z moich klientów to właśnie informatycy nie mają problemu ze znalezieniem pracy (a są moimi klientami, bo problemy mają z ogólną komunikacją, a bez tego nie ma mowy o awansach i rozwoju osobistym (np. nie umieją się zaprezentować, część ma problemy z  asertywnością i  pewnością siebie). Ale pracy dla informatyków  jest w bród!

I to do tego stopnia, że na rynku pracy liczą się osoby nie tylko wykształceniem informatycznym, ale także osoby, które po prostu umieją programować, naprawiać i składać komputery czy wykonywać grafikę (bo np. nauczyły się same). Znam i historyków, i filozofów, którzy porzucili wyuczone zawody i świetnie się realizują jako informatycy wszelkiej maści.

Pomyśl o sobie jako o informatyku – może to jest szansa również dla Ciebie?

Jeśli masz chęć na pracę programisty, to nadarza się świetna okazja, żeby się programowania nauczyć. Na stronie Kuźnia Programisty nauczysz się podstaw programowania. Cytując stronę: „Kurs ten przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które chcą zmienić swój zawód. Obecnie wiele firm z sektora IT nie zwraca już uwagi na wykształcenie kandydatów, a liczą się przede wszystkim umiejętności. A my wiemy, czego oczekuje się od kandydatów i umiemy tego nauczyć, tłumacząc zagadnienia prostym językiem. Tylko tyle i aż tyle.”

A na stronie Szkolenie Warszawa znajdziesz również bezpłatne szkolenie dla „informatyków” – tym razem z e-marketingu.

Czyli praca jest, informatyków potrzebują i tylko pytanie, czy Ty jesteś chętny/a i gotowy/a do pracy?

A możesz mi też w tym pomóc?

Mam pytanie…

Anna Sawczuk – Doradca Zawodowy / Kariery Warszawa

awans

Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener biznesu. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com * http://annasawczuk.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Doradca Zawodowy Warszawa Skype / online - doradztwo zawodowe, gdzie szukać pracy, jak znaleźć pracę, Rozwój Zawodowy I Osobisty, Szkolenia w Warszawie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.