Kim jestem? Do czego się nadaję?

Okiem doradcy zawodowego:

Często zadawane mi jest pytanie: Do jakiej pracy jestem stworzony?

Jesteś, kim jesteś, i nie ma co udawać, ze jest inaczej.

zawod predyspozycjeJaka jest Twoja prawdziwa natura?

Przyjrzyj się temu, co robisz na co dzień – chodzi o takie rzeczy, które łatwo Ci przychodzą same, nikt Cię do tego nie namawia, a sam z lubością wykonujesz je dzień w dzień i szybko ci czas mija przy ulubionym zajęciu.

Jeśli koledzy i koleżanki mówią, że jesteś urodzonym przywódcą – super!  Pewnie takie jest twoje przeznaczenie. Takie predyspozycje dostałeś przy przyjściu na świat (może przy twojej kołysce zgromadziły się wróżki i każda przyniosła Ci coś w darze)

Nie od razu będziesz świetny, ale dąż do znalezienia pracy wykorzystującej predyspozycje. Nie staraj się swoich cech zgubić, zatrzeć – zaakceptuj rzeczywistość. Prawda i tak wyjdzie na jaw, czasem po kilku latach.

Co z tego, że rodzice poślą Cię na studia medyczne,

jeśli Cię ciągnie do rysowania?

Ano to, że może i odnajdziesz się w medycynie (estetycznej?), ale bardziej prawdopodobne jest że rzucisz studia dla ASP lub zostaniesz lekarzem, który nie ma powołania dla tego zawodu (mnóstwo takich, prawda?)

I po co ci to szukanie, rozterki? Jesteś na Ziemi po to, by się rozwijać, pieniądze naprawdę zarabiają nie tylko lekarze i prawnicy. Jeśli przy swoim umiłowaniu sztuk plastycznych wytrwasz i będziesz chciał z tego żyć, będziesz musiał nauczyć się sprzedaży, asertywności, zarządzania ludźmi – ale to miły dodatek do możliwości życia po swojemu i robienia tego, co chcesz.

Wiedz jedno: Bądź sobą, najlepszą wersją samego siebie. Nie ma drugiej takiej samej osoby, potrzebnej tu i teraz. Twoim zadaniem jest tylko zakomunikowanie światu, ze istniejesz i jesteś gotów do podjęcia zadania.

A możesz mi też w tym pomóc?

Mam pytanie…

Anna Sawczuk – Doradca Zawodowy / Kariery Warszawa

awans

Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener komunikacji. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Doradca Zawodowy Warszawa Skype / online - doradztwo zawodowe, Jak zaplanować swoją karierę?, Jakie studia wybrać?, Prywatny Gabinet Doradcy Zawodowego, Przepis na udane życie zawodowe, Rozwój Zawodowy I Osobisty, W czym jesteś dobry?. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s