Szukanie pracy – sięgnij po środki nadzwyczajne

Okiem doradcy zawodowego:

Jak się wyróżnić z tłumu przy szukaniu pracy?

wyroznic-sie-w-tlumieKiedy planuję z klientem nasza wspólną kampanię na rzecz zdobycia przez niego nowej pracy lub  awansu i wytaczam przed jego oczy artylerię środków nadzwyczajnych, często pada pytanie

  • I to wszystko naprawdę jest potrzebne przy szukaniu pracy?
  • To wszystko muszę zrobić?
  • Czy to nie nadmiar formy nad treścią?

Gdyby nie było kryzysu, nadzwyczajne środki nigdy by nie były wyciągnięte na światło dzienne i stosowane tylko przez bardzo wymagających od siebie kandydatów.

Ale

Specjalne czasy (nasze, w których jest więcej szukających pracy niż miejsc pracy) wymagają specjalnych środków

  • Już nie wystarczy mieć napisane cv – trzeba jeszcze olśnić jego formą
  • Nie wystarczy przyjść na rozmowę kwalifikacyjną – trzeba jeszcze przekonać rozmówce, że jesteś najlepszym kandydatem na to stanowisko.

Wszystko po to, by się pozytywnie wyróżnić spośród wielu osób – konkurentów o uwagę rekrutera.

Masz być innym – lepszym kandydatem, nie szarym, nijakim. Trzeba się pokazać z jak najlepszej strony, bo czasy „siedź w kącie, a znajda Cię” dawno minęły.

To, że taki jesteś, trzeba pokazać, zaprezentować w odpowiedniej oprawie – nikt nie siedzi w Twojej głowie i nie wie, co myślisz, wiesz i umiesz. To Ty musisz pokazać swój potencjał i osiągnięcia.

Anna Sawczuk – Doradca Zawodowy / Kariery Warszawa

awans

Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener komunikacji. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Doradca Zawodowy Warszawa Skype / online - doradztwo zawodowe, Jak Awansować?, Jak dbać o Wizerunek Zawodowy?, Jak napisać cv i list motywacyjny?, Nowa praca: Jak się dobrze zaprezentowac na rozmowie kwalifikacyjnej?, Prywatny Gabinet Doradcy Zawodowego i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s