Mikołajkowe Spełnienie Marzeń

prezenty-kurs-pewnosc-asertywnosc

Okiem doradcy zawodowego:

Grudzień to magiczny czas świateł rozświetlających mroczny, ciemny świat.  Światła, prezenty i obecność bliskich przypominają nam, że zawsze jest nadzieja.

A na co Ty masz nadzieję? Co chcesz, by się zmieniło u Ciebie w Nowym Roku? Jakie nowe sytuacje chcesz widzieć wokół siebie, jakich ludzi i zdarzenia?

Pewnie już wiesz, że

                                                                         W=Z+R

Na Wynik (czyli na to, co chcesz osiągnąć) składa się Zdarzenie  i Twoja Reakcja. Wpłynąć na wynik możesz tylko wówczas, gdy zmienisz swoją Reakcję na zachodzące zdarzenie.

ZDARZENIE: Niezadowolony szef (klient) krzyczy besztając pracownika przy wszystkich

REAKCJA I OSOBY: Tłumaczy się prawie z płaczem, że to nie jej wina, że zaraz to załatwi i zaraz bierze się do roboty, by uniknąć dalszych scysji.

REAKCJA II OSOBY: Kilkukrotnie powtarza zadanie, że w tym hałasie nie rozumie, o co chodzi i prosi o powtórzenie zarzutów spokojnie i merytorycznie. Zadaje wyjaśniające pytania. Po uspokojeniu się szefa spokojnie oznajmia, co ma do powiedzenia.

WYNIK I OSOBY: Szef wie, że może sobie na tę osobę  pokrzyczeć, bo tak wszystko z nią załatwi. Dodatkowo wiedzą o tym osoby, które się przysłuchiwały sytuacji i opowiedzą o tym innym. Jak myślisz, jaka opinia pójdzie w świat o tym pracowniku?

WYNIK II OSOBY: Zaryzykowała, ale szef na drugi raz się zastanowi, czy nie załatwić tej sprawy inaczej. Widać przecież, że krzykiem nic się nie załatwi, że ta osoba nie dała się sprowokować. To budzi szacunek – w szefie i w przysłuchujących się kolegach, którzy tę wieść przekażą dalej,  też.

  • Czy też potrafisz zachować zimna krew? Być spokojnym i merytorycznym, wzbudzać szacunek u rozmówców?
  • Czy pewne sytuacje powtarzają się w Twoim życiu i chcesz to zmienić? Musisz zmienić swoją reakcję, czyli to, jak się zachowujesz.
  • Czy znasz osoby, które np. w pracy pracują tyle samo, a są bardziej doceniane i szybciej uzyskują awans niż Ty?

One umieją wpłynąć na to, co się im przydarza!

Teraz możesz się tego nauczyć.  Przez kilka dni możesz zapisać się na kurs

Pewność Siebie W Każdej Sytuacji

Anna Sawczuk – Doradca Zawodowy / Kariery Warszawa

awans

Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener komunikacji. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Doradca Zawodowy Warszawa Skype / online - doradztwo zawodowe, Jak dbać o Wizerunek Zawodowy?, Nowa praca: Jak się dobrze zaprezentowac na rozmowie kwalifikacyjnej?, Prywatny Gabinet Doradcy Zawodowego, Przepis na udane życie zawodowe, Rozwój Zawodowy I Osobisty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Mikołajkowe Spełnienie Marzeń

  1. Aleksandra pisze:

    Właściwa reakcja to zdecydowany klucz do sukcesu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s