Potrenuj rozmowe kwalifikacyjna dłuuugo przed dostaniem zaproszenia na nią

Okiem doradcy zawodowego:

Warto ćwiczyć wcale nie technikę odpowiedzi na pytania, tylko nastawienie i empatię, a to nie jest kwestia jednej godziny ćwiczeń, tylko utrwalania nawyku.

Zaproszenie do rozmowy o danym stanowisku zmienia tylko to, że możesz poćwiczyć rozmowy o konkretach. Czyli co zrobisz, co umiesz, ile chcesz zarabiać

A to wcale nie jest meritum sprawy, chociaż niektórzy tak uważają.

Najważniejsze, to mieć wspólny język z przeprowadzającym rekrutację, Tego, żeby rozmówca czuł się dobrze w Twojej obecności,

Nie da się nauczyć w godzinę.

To cały proces:

  • uświadomienia sobie, jakie narzędzia i sposoby sprawiają, że jesteś lubiany
  • sprawienia, że rozmówca ocenia Cię jako miłego, kompetentnego,
  • pokazanie, że jesteś zainteresowany nie tylko znalezieniem pracy i zarabianiem dla siebie pieniędzy,ale autentycznie skupiony na tym, żeby ta praca była wykonywana dobrze.

Zmiana zachowania na rozmowie to nie tylko kilka – łatwych w sumie-technik, ale przede wszystkim zmiana nastawienia do sytuacji.

A ponieważ zwykle nastawienia, jakie procentuje na rozmowach (nie tylko kwalifikacyjnych) nie prezentujesz na co dzień – a szkoda – trzeba się tego nauczyć. I ćwiczyć, bo jak każda zmiana nawyku, potrzebuje czasu, by się utrwalić.

Anna Sawczuk – Doradca Zawodowy / Kariery Warszawa

awans

Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener komunikacji. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Doradca Zawodowy Warszawa Skype / online - doradztwo zawodowe, Jak dbać o Wizerunek Zawodowy?, Prywatny Gabinet Doradcy Zawodowego, Rozwój Zawodowy I Osobisty, Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej, W czym jesteś dobry? i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s