Diametralna zmiana pracy i kariery

Okiem doradcy zawodowego:

Uniwersyteckie Spotkania z Rynkiem Pracy

W dniach 24 i 25.04 2012 w imieniu firmy Legalo w ramach Uniwersyteckich Spotkań z Rynkiem Pracy prowadziłam na Uniwersytecie Warszawskim 2-godzinną prezentację połączona z case study pt: „Ile może zdziałać dobrze napisane cv, czyli jak firma Legalo pracowników poszukiwała”.

Po spotkaniach było sporo pytań, ale jedno powtarzało się częściej:

Jak zdobyć pracę bez doświadczenia?

LIST: Pani wspomniała, że zmieniała Pani diametralnie zawody wykonywane w swojej karierze. Je teraz jestem na etapie zmiany. Pracowałam do tej pory w firmach związanych z  (CENZURA). Chcę skończyć z tą tematyką i wreszcie zacząć pracę w zawodzie. Jest mi ciężko (od 3 miesięcy szukam pracy), mimo że CV mam całkiem fajnie skonstruowane, bo oceniały je kompetentne osoby.

  • Jak znaleźć pracę w innej branży bez doświadczenia?
  •  Jak Pani to robiła ? Jak Pani zaczynała nowy zawód?
  • Czy najpierw należy zrobić: kursy czy studia podyplomowe?

Wyjaśniam:

Są 2 drogi budowania swojej kariery:

  • oficjalna (kolekcjonuje się studia, dyplomy i kursy) i ma się potwierdzenia na piśmie, że jest się wykształconą osobą w tej dziedzinie.
  • nieoficjalna: jeśli się ma chęć coś robić, to się to po prostu robi, nie bacząc na potrzebne papiery czy brak umiejętności. Zbiera się doświadczenie zamiast papierów – te można zawsze uzupełnić.

No i ja właśnie zawsze wybierałam tę drugą drogę.

STUDIA PODYPLOMOWE – WARTO?

Zaczęłabym w tym przypadku chyba od określenia, co masz w tej chwili do zaoferowania klientom (pracodawcom firmowym lub indywidualnym).

Powiedzmy, że poszukujesz pracy jako analityk finansowy. Może zaoferujesz pisanie  biznesplanów? Moi klienci szukają kogoś takiego do sporządzania biznesplanów nowo powstających firm.

Nawet, jeśli  jesteś nie do końca pewna, że sobie  z tym poradzisz, ZACZNIJ!

Stopniowo się tego nauczysz, aż będziesz mogła powiedzieć o sobie z czystym sumieniem: „jestem ekspertem od biznesplanów”

Następnie warto podnieść poprzeczkę i zająć się biznesplanami przedsiębiorstw większych, z czasem przygotowywać dla nich inne analizy finansowe i plany finansowe strategiczne.
Przez kilka lat można uzyskać naprawdę mocną pozycje jako ekspert, i to nie będąc uzależnioną od pracy dla jednej firmy.

Nie wiem, jak Ci się podoba nakreślona przeze mnie perspektywa, ale zapewniam, że taki przebieg wydarzeń jest jak najbardziej możliwy.

Proszę pracować tu, gdzie jesteś i dodatkowo zacząć realizować podane powyżej punkty. Powodzenia!

Anna Sawczuk – Doradca Zawodowy / Kariery Warszawa

awans

Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener komunikacji. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Doradca Zawodowy Warszawa Skype / online - doradztwo zawodowe, Jak zaplanować swoją karierę?, Prywatny Gabinet Doradcy Zawodowego, Rozwój Zawodowy I Osobisty, W czym jesteś dobry?. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s