Od lenistwa do działania

pasja, zawód

Okiem doradcy zawodowego:

Działaj z taką jakością, jaką masz teraz

Do notorycznych czytaczy, uczących się i wiecznie studiujących podyplomowo osób, które twierdzą, że tylko jak „nauczę się jeszcze, bo tak mało wiem”.

Jesteś na Ziemi nie tylko po to, by wchłonąć wiedzę dostępną w książkach, podziwiać dokonania przodków i starożytnych cywilizacji, delektując się przy okazji podziwem dla ich mądrości i własnym nicnierobieniem.

Jesteś tu, by dołożyć swój ślad, swoją cegiełkę. Powtarzając cudze, bez dołożenia własnego doświadczenia nie nauczysz się niczego nowego.

Jest czas nauki (czytania, przetwarzania), ale jeśli nie przejdziesz w stan działania, to niestety, zyskasz na tym tylko Ty. Jeśli nie podzielisz się tym z innymi i zachowasz dla siebie to, czego się nauczyłeś, nikt  nie będzie zainteresowany Twoją wiedzą i umiejętnościami. A co za tym idzie, nie będzie wiedział, jak możesz mu się przydać, do czego można Cię zatrudnić, w czym możesz być pomocna.

Działanie zaczyna się od chęci samodzielnego wejścia na inny, wyższy poziom istniejący poza Twoją strefą komfortu: żeby go osiągnąć, musisz się napracować.

Odważ się na pierwszy krok: nie siedź więc w domu i przestań tworzyć w ciszy gabinetu dzieła tylko dla siebie.Wyjdź do ludzi, pokaż im, jak pracujesz, do czego jesteś potrzebny, co umiesz i jak możesz się im przydać w realizacji ich planów.

Nie masz się czego obawiać: wyśmianie Cię lub obojętność mogą się oczywiście zdarzyć, ale jesli pokonasz swoje ego i będziesz starać się aż do skutku, osiągniesz cel.

Po Tobie przyjdą inni, będą podziwiać Twoje dokonania, pomożesz im w uzyskaniu ich marzeń, zainspirujesz i natchniesz do przemian wewnętrznych.

Najgłębszym sekretem jest to, że życie nie polega na odkrywaniu, ale na tworzeniu. Nie odkrywasz siebie, tylko tworzysz siebie.W związku z tym nie staraj się dowiedzieć kim jesteś, staraj się dowiedzieć kim chcesz być. Neale Donald Walsch

Anna Sawczuk – Doradca Zawodowy / Kariery Warszawa

awans

Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener komunikacji. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Doradca Zawodowy Warszawa Skype / online - doradztwo zawodowe, Jak zaplanować swoją karierę?, Rozwój Zawodowy I Osobisty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s