Pomoc doradcy kariery: coaching zawodowy

awans

Okiem doradcy zawodowego:

Od jakiegoś czasu zdecydowanie stawiam na połączenie doradztwa, coachingu i treningu – taka swoista dla mnie mieszanka stylów pracy prowadząca do upragnionych efektów ;-)

Dlaczego tak?

Jeśli zgłasza się klient, który chce porozmawiać o tym, jak może się przygotować do zmiany pracy/ awansu, to jest to twarda robota doradcza z elementami treningu:

  • poprawa dokumentów wysyłanych do firm
  • uzyskanie odpowiedniego do stanowiska wizerunku
  • ćwiczenie autoprezentacji
  • symulacja rozmowy kwalifikacyjnej

Są osoby, którym to wystarczy. Wiedzą, czego chcą, a nie wiedzą, JAK TO OSIĄGNĄĆ – i ja im tej wiedzy dostarczam. Po spotkaniu  zaczynają ostro  działać i tylko raportują mi o swoich dokonaniach.

Ale jest część osób, które mimo tego, ze już wiedzą, jak sobie poradzić, nie mają siły ani zapału, żeby to robić. Zmuszają się do działania, ale nic im  z tego nie wychodzi.

I takie właśnie sytuacje wymagają podejścia coachingowego.

Takie osoby często wiedzą, co mają zrobić – ale NIE WIEDZĄ,  DLACZEGO. Brak im motywacji, wyraźnej wizji samego siebie, chęci podjęcia działania… i innych rzeczy, które odkrywa się w trakcie coachingu.

Problemy zawodowe łączą się zwykle  z komunikacją w pracy. Sukces biznesowy w 85% zależy od umiejętności komunikowania się i zdolności w kontaktach interpersonalnych. I jeśli chcesz „zrobić karierę” musisz się tego nauczyć – nie wystarczy samo wykonywanie obowiązków.

Komunikacja z innymi jest z kolei odbiciem tego,
co dzieje się w Tobie.
Jeśli nie wiesz:
  • po co Ci kolejny awans,
  • dlaczego nie układają Ci się stosunki z ludźmi w pracy,
  • co zrobić, by praca sprawiała Ci radość
  • jak osiągać  cele bez wysiłku

to nie musisz mozolnie osiągać swoich celów.

Jeśli nie masz z kim przegadać problemów  występujących w pracy i nie znajdujesz samodzielnie rozwiązania wiedz, że przekonanie, że z problemami w pracy muszę poradzić sobie sam,  jest brnięciem w ślepą uliczkę.  Ktoś, kto patrzy z boku widzi dokładnie, że wystarczy mała zmiana zachowania, by było całkiem inaczej.

Zycie zawodowe naprawdę może być lekkie, łatwe i przyjemne – jeśli wiesz, dlaczego to robisz i naprawdę tego chcesz.

Kiedy dowiesz się, co Cię naprawdę motywuje, jakie masz cele życiowe i zawodowe oraz dlaczego CHCESZ JE  OSIĄGNĄĆ – gwarantuję,  że Twoje życie zacznie się zmieniać w piorunującym tempie :-)

Anna Sawczuk – Doradca Zawodowy / Kariery Warszawa

awans

Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener biznesu. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com * http://annasawczuk.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Doradca Zawodowy Warszawa Skype / online - doradztwo zawodowe, Prywatny Gabinet Doradcy Zawodowego, Rozwój Zawodowy I Osobisty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.