Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej 5

Przygotuj się do podróży

awans

Wiele rozmów kwalifikacyjnych, mimo recesji na rynku i bezrobocia…nie odbywa się,  mimo że wcześniej obie strony się na nie umówiły. Zwykle wina leży po stronie poszukującego pracy i jego braku umiejętności planowania i przede wszystkich przewidywania.

  • Jak ocenić zachowanie pracownika, który nie przychodzi, bo …nie ma czym dojechać?
  • Co pomyślisz o osobie, na którą czekasz, a ona nie przychodzi i nawet nie zadzwoni, żeby powiedzieć, co się stało?

Są przypadki, kiedy osoba nie szanuje naszego czasu, ale nie o nich chcę dziś napisać, tylko o niezorganizowanych :-)

Dla nich ściąga organizacyjna:

1.Zapytać przy umawianiu się na spotkanie o adres i wziąć nr telefonu do rozmówcy (w razie czego ). Spytać, jak tam trafić (bo może się wchodzi przez wejście B od podwórka)

2. Sprawdzić na mapie, dokąd masz dojść/dojechać. Koniecznie! Nawet, jeśli wiesz na pewno, gdzie to jest.

3. Zaplanować trasę dojścia/dojazdu, z uwzględnieniem remontu dróg i dojazdów w danym dniu. Wynotować numery autobusów i tramwajów  dojeżdżających w pobliże firmy (przydadzą się także w razie awarii samochodu czy innego zdarzenia)

4. Zabrać więcej biletów lub benzyny. Zabrać naładowaną komórkę z numerem do firmy, adres i  pieniądze.

5. Wziąć szmatkę do butów, parasol i grzebień – żeby na miejscu dobrze wyglądać.

I z moich własnych doświadczeń: sprawdzić, czym zajmuje się dana firma. Kiedyś poszłam „z marszu” na rozmowę, bo BYŁAM PRZEKONANA, że wiem o tej firmie wszystko (była to międzynarodowa korporacja).

Na szczęście na miejscu byłam wcześniej i poczytałam ich prospekty i plansze na ścianach. Okazało się, że to osobna spółka tej firmy o bardzo podobnej nazwie, za to zajmująca się kompletnie czymś innym.

Śmiesznie by wyglądało na rozmowie, gdybym zaczęła udowadniać, że świetnie się znam na sprzedaży bonów, podczas gdy oni handlowali powierzchniami biurowymi!

Anna Sawczuk – Doradca Zawodowy / Kariery Warszawa

awans

Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener komunikacji. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Doradca Zawodowy Warszawa Skype / online - doradztwo zawodowe, Nowa praca: Jak się dobrze zaprezentowac na rozmowie kwalifikacyjnej?, Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s