Świeżo upieczony absolwent na rozmowie kwalifikacyjnej

Okiem doradcy zawodowego:

Za portalem piekielni.pl ku przestrodze. Tak rzeczywiście wygląda zderzenie teorii z praktyką :-)

awansCo roku, mniej więcej o tej porze, zjawia się w naszej firmie nowy narybek – świeżo upieczeni magistrowie-inżynierowie. Wchodzą zazwyczaj z miną dumną i hardą, bo właśnie skończyli studia i „klękajcie narody”.

Rozmawia z nimi komisja w składzie: prezes, dyrektor do spraw inwestycji, kadrowa i informatyk czyli ja. Jestem w tej drużynie „piekielny”.

Dlaczego?

Wszystkich „z biegłą znajomością angielskiego” proszę o skreślenie kilku zdań, po angielsku oczywiście, czego dotyczyła ich praca dyplomowa. I nagle kandydat zdaje sobie sprawę, że biegła znajomość języka obcego to nie jest rozumienie słów piosenki a posługiwanie się tymże językiem w swojej dziedzinie, ze znajomością specyficznych dla niej zwrotów i terminów technicznych.

Daje do narysowania w programie ZWCad prosty schemat. Najczęściej magistrowie tłumaczą się, że na studiach mieli AutoCada. Dla niezorientowanych: to jest tak jakbym kazał jechać Oplem Astrą osobie z prawem jazdy a ona się tłumaczyła, że nie pojedzie, bo na kursie jeździła Fiatem Pandą…

Nie do pobicia był jeden z inżynierów, który w prostym zadaniu miał do policzenia wynik działania 12×1,2… i wyciągnął telefon komórkowy by to wymnożyć.

branża grzewcza, wrzucone 10 czerwca 2011 o 11:02 przez observator

awans

Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener biznesu. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com * http://annasawczuk.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Doradca Zawodowy Warszawa Skype / online - doradztwo zawodowe, Jak dbać o Wizerunek Zawodowy?, jak znaleźć pracę, Nowa praca: Jak się dobrze zaprezentowac na rozmowie kwalifikacyjnej?, Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Świeżo upieczony absolwent na rozmowie kwalifikacyjnej

  1. Loopy pisze:

    Polecam http://absolvent.pl/rozmowa-kwalifikacyjna – oceny rozmów kwalifikacyjnych od studentów i absolwentów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.