Co robić z rękoma w czasie rozmowy?

Pytania do doradcy zawodowego:

Mam problem z rękami, jak się stresuję to nie wiem co z nimi zrobić i to w przypadku rozmowy z grupą jak na miłym spotkaniu w restauracji. Proszę poradź mi coś, bo bardzo mnie to męczy.

awansCo robić z rękoma?

Doradca zawodowy radzi:

Ręce mają się zachowywać naturalnie, czyli albo leżą sobie spokojnie na widoku (na stole, a nie pod, na kolanach), albo służą do podkreślenia tego, co mówisz (kupiłam ogromny dom, mam maleńkiego pieska :-).

Jeśli ręce nie są używane w rozmowie, to mają sobie leżeć, zwisać, a nie dotykać twarzy, nerwowo postukiwać czy rwać serwetkę. Takie drobne i nic nie znaczące gesty sprawiają, że właściciel tych rąk jest postrzegany jako nerwus. A co gorsze, rozprasza rozmówcę, który nie może się skupić na treści rozmowy.

Poćwicz przed lustrem, ale w ogóle to wyluzuj. Stres zaczyna się w Twojej głowie. Zwykle nikt nie dostrzeże, że jesteś spięta czy zdenerwowana. Rozmawiaj jak najczęściej, to droga do sukcesu!

Anna Sawczuk – Doradca Zawodowy / Kariery Warszawa

awans

Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener komunikacji. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Doradca Zawodowy Warszawa Skype / online - doradztwo zawodowe, Nowa praca: Jak się dobrze zaprezentowac na rozmowie kwalifikacyjnej?, Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s