Twoje uzdolnienia a zawód i praca

awansPytania do doradcy zawodowego:

Bardzo wiele osób zadaje mi pytanie:

Zwykle pytam:

  • A co umiesz?
  • Co lubisz robić?
  • W czym jesteś dobra?

Warto wiedzieć, w czym jest się dobrym i na tej wiedzy oprzeć swoją karierę!

Doradca zawodowy radzi:

Cytat z artykułu Agnieszki Linke „Dzieci a pieniądze – kiedy je połączyć?”

(…) – Powinniśmy uczyć dzieci kreatywności i myślenia abstrakcyjnego. A przede wszystkim pielęgnowania w sobie indywidualizmu – przekonuje Ewa Bodnar, pedagog i terapeuta.

– Nieprawdą jest wmawianie dziecku, że jedynie zawód prawnika czy lekarza da mu pewną przyszłość. Pewną przyszłość da taki zawód, który będzie wykonywało się w zgodzie ze swoimi zainteresowaniami, a przede wszystkim ze swoimi predyspozycjami.

Według Ewy Bodnar doskonałe efekty przyniosłyby zajęcia w szkołach prowadzone przez ekspertów z zakresu doradztwa zawodowego. Młodzi ludzie mogliby dowiedzieć się, jakie uzdolnienia powinni w sobie pielęgnować, w czym są najlepsi a przede wszystkim, przestaliby porównywać się z rówieśnikami.

– Każdy człowiek jest inny, z czego innego czerpie radość i spełnienie. I właśnie te przesłanki powinny decydować o naszej przyszłości – dodaje Bodnar. (…)

Dodam swoje: żaden zawód i żadna ukończona szkoła nie daje pewności, że będziesz mieć pracę i zarabiać zgodnie z ukończonym profilem zawodowym.

A Ty jak myślisz?

Anna Sawczuk – Doradca Zawodowy / Kariery Warszawa

awans

Bezpłatne Szkolenia Internetowe

 Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener komunikacji. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Jak zaplanować swoją karierę?, W czym jesteś dobry? i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s