Dzieci na rozmowie kwalifikacyjnej

awans

Pytania do doradcy zawodowego:

Co odpowiedzieć na pytanie, czy mam dzieci?

Zuzanna pyta:

Anno, jak może sobie poradzić młoda mama, która nie ma babci do opieki nad dzieckiem, ani opiekunki, której może zaufać.   Jak powinnam się ustawić? Jak rozmawiać? To prawda, że dzieci są moją największą słabością, ale to przecież nie znaczy, że  to już koniec mnie w sensie zawodowym.

Jak o dzieciach opowiedzieć pracodawcy?

Doradca zawodowy radzi:

Przede wszystkim NIE traktować dzieci jak słabości – bo to nie żadna wada, że się ma dzieci, a zaleta.

Pamiętam opowiadanie młodej mamy, którą zapytano na rozmowie: „Czy ma Pani dzieci?” i to w sensie, czy nie będą jej przeszkadzać w karierze.

A co ona odpowiedziała?

„Tak, mam syna, a co najważniejsze, dzięki niemu nauczyłam się jak być osobą dobrze zorganizowaną, pełną radości i samodzielną” . Proszę powiedzieć, jak bardzo te cechy przydadzą się na moim stanowisku?”

Jak widać, z dziecka i związanego z jego wychowaniem doświadczenia uczyniła atut i zwróciła uwagę na swoje związane z tym zalety, a nie wady.Na dodatek zadała pytanie, z odpowiedzi na które uzyska interesujące ją informacje na temat pracy.

Jasne, że pracodawcy wolą osoby, które nie będą zbyt zaabsorbowane domem i dziećmi. Ale pora, by uczyć ich, że życie na pracy się nie kończy i osoba zadowolona z życia rodzinnego jest efektywniejsza w pracy (trochę ekonomicznie to potraktowałam, ale ich przekonują korzyści finansowe)

Wypisz sobie

dlaczego jesteś teraz, jako matka z dziećmi,  lepszym pracownikiem, czytaj i myśl o tym, aż będzie to widoczne w Twojej mowie i zachowaniu. To działa.

A jak nie zadziała, to znaczy, że i tak u tego właśnie pracodawcy czułabyś się źle – warto ufać swojej intuicji.

Anna Sawczuk – Doradca Zawodowy / Kariery Warszawa

awans

PS> Poczytaj jeszcze:  Zadawanie pytań na rozmowie kwalifikacyjnej

Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener komunikacji. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Jak zaplanować swoją karierę?, Nowa praca: Jak się dobrze zaprezentowac na rozmowie kwalifikacyjnej?, Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Dzieci na rozmowie kwalifikacyjnej

  1. ERICA pisze:

    Przyznam, ze im dluzej korzystam z monitora to coraz bardziej boli mnie glowa i aby dbac o zdrowie powinnam pewnie mocno ograniczyc siedzenie przed monitorem. Chociaż nieraz trafia sie na takie zaj…. artykuly i ponownie wciagnieta jestem na dlugie godziny. Dziekuje autorowi za moje dolegliwosci ;) Oby tylko takie byly powody chorob. Pozdrawiam serdecznie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s