Dlaczego warto się promować na rynku pracy?

Okiem doradcy zawodowego:

Co to właściwie znaczy?
awansTo już nie wystarczy to, co robię, żeby inni zauważyli, że jestem dobry?

ODPOWIEDŹ: Czy wystarcza Ci rola i miejsce, gdzie się teraz znajdujesz? Pomyśl teraz, jak byś odpowiedział na takie pytanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

– Jeśli odpowiesz po prostu TAK – to może być to odebrane, że nie chcesz się rozwijać, jesteś osobą statyczną, która nie lubi zmian.

– Jeśli odpowiesz po prostu NIE – w myśl, że przyszedłeś tutaj, żeby się rozwijać – może być to odebrane, że mierzysz wysoko, ale nie umiesz docenić tego, co już masz.

Oczywiście obie interpretacje przy

skrajnie negatywnym

postrzeganiu pytającego.

Mimo standardowych wypowiedzi każdy z nas jest inny. Twojej inności, w tym szczególnych uzdolnień i umiejętności trudno się dopatrzeć bez poświęcenia na poznawanie Ciebie mnóstwa czasu. Czasu mało, wszyscy są zajęci sobą. Jeśli im nie pomożesz – nie wpadną na to, że poza standardem może kryć się coś więcej.

Tylko Ty możesz nadać unikalny sens swojej wypowiedzi używając kilku skutecznych metod komunikacji. Tylko Ty możesz sprawić, że będziesz postrzegany jako (wybitny specjalista, niezastąpiony manager, uczynny kolega, profesjonalista najwyższej klasy – niepotrzebne skreślić, potrzebne dopisać).

Zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć, a w następnych artykułach będzie więcej o tym, jak zabrać się do roboty.

Anna Sawczuk – Doradca Zawodowy / Kariery Warszawa

awans

Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener komunikacji. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Doradca Zawodowy Warszawa Skype / online - doradztwo zawodowe, Jak Awansować?, Jak zaplanować swoją karierę?, Nowa praca: Jak się dobrze zaprezentowac na rozmowie kwalifikacyjnej?, Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s