Czy masz zaplanowaną swoją karierę?

Okiem doradcy zawodowego:

Jeśli chcesz coś zaplanować na ten rok – zaplanuj swoją karierę zawodową. Od teraz aż do… końca (przy czym ustalenie, gdzie jest ten koniec, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie).

awansZwykle kariera zawodowa kojarzy się nam ze stopniowym awansowaniem od pracownika aż do dyrektora czy prezesa. Jeśli Ci to odpowiada, chcesz zwiazać swoje życie zawodowe z pracą dla wielkiej firmy lub organizacji, to Twoja ścieżka kariery jest wytyczona przez ich dział HR. Musisz tylko spełnić określone wymagania.

  • Co jednak, gdy nie chcesz albo nie możesz pracować dla korporacji?
  • Albo chcesz pracować na wsi?
  • Lub też mieć własną firmę?

W tym przypadku sam (sama) musisz zdecydować, co chcesz osiągnąć.

Kariera to wspinanie się po drabinie umiejętności – czyli rozwój. Na ogół ma się na myśli rozwój zawodowy (najpierw czyściłem części, potem poznałem budowę i działanie silników, teraz samodzielnie prowadzę warsztat), ale równie ważny jest rozwój osobisty (przestałam być osobą nieśmiałą, łatwo nawiązuję nowe znajomości, potrafię zintegrować zespół odpowiedzialny za projekt).

Wybierz na ten rok kierunek, którym będziesz podążać. Czego zamierzasz się nauczyć, jakie umiejętności rozwinąć?

Przyjrzyj się tym, których dokonania podziwiasz. Czy chciałbyś iść ich drogą? Dlaczego podoba Ci się ten sposób rozwoju? Czy masz do tego odpowiednie predyspozycje?

Jeśli potrzebujesz rozmowy z doradcą, który pomoże Ci w ustaleniu Twojego kierunku zawodowego, zajrzyj tutaj: doradcy kariery

A możesz mi też w tym pomóc?

Mam pytanie…

Anna Sawczuk – Doradca Zawodowy / Kariery Warszawa

awans
Anna Sawczuk, doradca kariery, praca i kariera

Reklamy

Informacje o Ania Sawczuk

Anna Sawczuk pracuje jako doradca zawodowy i przedsiębiorczości oraz trener komunikacji. Zajmuje się także projektowaniem stron www - buduje profesjonalne strony w oparciu o WordPress. Ponadto zajmuje się promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych oraz pomocą w pozyskiwaniu klientów przez Internet. *************************************************************************** Zapoznaj się ze stronami Anny Sawczuk: * http://stronadlaeksperta.pl * https://pracaikariera.wordpress.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Doradca Zawodowy Warszawa Skype / online - doradztwo zawodowe, Jak zaplanować swoją karierę? i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s